Deklaracja Dostępności
Dom Pomocy Społecznej
w Brzezinach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://dpsbrzeziny.wikom.pl
- Data publikacji strony internetowej: 28 lutego 2013.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 24 stycznia 2021.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
Strona zawiera mapę dojazdu - mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
Data sporządzenia deklaracji: 18 lutego 2021.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 18 lutego 2021.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej. Wyniki badania przedstawia raport z przeprowadzonej samooceny.
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do: Małgorzata Jedynak
- e-mail - dpsbrzeziny@poczta.fm,
- telefon - 501420351.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Imię Nazwisko — Dyrektor Generalny Przykładowego Urzędu,
- adres: ul. Przykładowa 12, 00-111 Przykład,
- e-mail: przykladowy-adres@email.gov.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.
Dostępność architektoniczna
Dom Pomocy Społecznej W Brzezinach znajduję się przy ulicy Moniuszki 24.
Na obiekt DPS składają się trzy budynki. Budynek główny, w którym wejście do budynku jest dobrze widoczne, łatwe do zlokalizowania, pozbawione barier architektonicznych. W budynku jest winda, podjazd z powierzchnią antypoślizgową i poręczą. Budynek posiada parter i dwa piętra na które prowadzą dwie klatki schodowe. Drugim budynkiem jest budynek oficyny, jest on jednopiętrowy, wejście główne jest dobrze widoczne i łatwe do zlokalizowania, pozbawione barier architektonicznych, na zewnątrz budynku znajduje się winda. Budynek główny z oficyną połączony jest estakadą. Trzeci budynek jest budynkiem administracyjno - biurowym , posiada dwa widoczne wejścia do budynku, jedno z nich przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych, brak progów, zamontowane poręcze. Wejście na teren obiektu odbywa się od strony ulicy Piłsudskiego, jest oznakowane dużą tablicą informacyjną. Teren wokół budynku jest płaski, bez barier architektonicznych, ułatwia bezpieczne i swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych. W całym budynku znajdują się poręcze w ciągach komunikacyjnych, łazienkach, toaletach, w każdym pokoju jest alarm przy łóżkowy. Na placu posiadamy miejsca parkingowe. W budynkach DPS nie ma systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidzące i słabo widzące. Każda osoba z niepełnosprawnością może korzystać z przewodnika, którym jest osoba pełniąca dyżur w placówce. W DPS nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. W budynkach nie ma oznaczeń w alfabecie brajila ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynkach nie ma pętli indukcyjnych.